wtorek, 13 października 2015

4 najlepsze suplementy na włosy

Hej!
Wybieram to co naturalne! Łatwo powiedzieć, kiedy włosy nie wypadają garściami. Zdanie można szybki zmienić wyciągając z odpływu prysznica, po każdym myciu głowy, kłębek włosów wielkości piłki tenisowej. I wtedy trzeba się sztucznie wspomagać. 
W czasie, kiedy muszę nadrabiać straty włosów w szybkim tempie korzystam z suplementów. Oczywiście nie ze wszystkich na raz i nie na okrągło.  Nie mniej jednak przez te kilka lat wypróbowałam co nieco i wytypowałam swoje najlepsze suplementy na włosy. 

NR 4
TRAN
Suplementy diety - tran

Uniwersalny suplement diety - tran. Zawiera witaminę A i D, a przede wszystkim kwasy Omega - 3, które wpływają korzystnie na kondycje i zdrowie skóry oraz włosów. Ja tran przyjmuje dość regularnie, jako środek mający przede wszystkim poprawiać moją odporność. Choć szczerze się przyznam, że największe wrażenie zrobił na mnie, gdy odkryłam, że to najprawdopodobniej on jest pogromcą mojego cellulitu (!). 
Niestety (a może stety) opakowanie widoczne na zdjęciu będzie moim ostatnim. Po obejrzeniu filmu dokumentalnego obrazującego, w jaki sposób powstaje tran [klik] całkowicie postanawiam z nim zerwać. Za godnego następce uważam tym samym oleje z pierwszego tłoczenia. Na pierwszy ogień pójdzie mój ulubieniec - OLEJ LNIANY. 
A wracając jeszcze do tranu. Obecnie mam produkt marki GAL - jeden z najtańszych dostępnych na rynku. 

NR 3
DROŻDŻE PIWOWARSKIE 
suplement diety drożdże


Jest to dla mnie suplement dość nowy. Do jego zakupu skłonił mnie dodatek pyłku kwiatowego, który może być przydatny w leczeniu alergii, więc ta wersja drożdży wydawała się takim dwa w jednym. Drożdże piwowarskie są skuteczne, widzę po nich poprawę włosów (odrastają!), a to dla mnie najważniejsze. 
Drożdże piwowarskie nie są drogim suplementem. Koszt: ok. 10 - 13 zł. Przeraża mnie natomiast zalecana ilość spożycia. Jest to do 6 do 8 dziennie (2 - 4 tabletki trzy razy dziennie). Jak dla mnie sporo. 

NR 2
BIOTYNA
suplement diety biotyna

Na ten suplement zdecydowałam się ze względu na cenę (jakieś 5 zł w promocji), nie byłam przekonana, że w jakikolwiek sposób zadziała. Brałam 1 tabletkę dziennie przez trzy miesiące, czyli zużyłam trzy opakowania. Nie spodziewałam się, jednak efekty były! Biotynę uważam za bardzo fajny suplement na włosy. Wiem, że na pewno do niej wrócę, tym bardziej, że nie jest droga. Jedno opakowanie starcza na miesiąc i kosztuje ok. 10 - 12 zł, ale szukajcie niższy cen, bo są :)  

NR 1 
REVALID
Revalid kapsułki na włosy


Mój absolutny hit i wybawca. Dzięki niemu włosy odrosły mi i były naprawdę mocne. Revalid nie jest zwykłym suplementem, powiedziałabym, że to prawie lek. Jego efektywność zależy przede wszystkim od dawkowania. W moim najgorszym okresie zażywałam po 12 tabletek, co jest dopuszczalne (na ulotce są wyraźne wskazania, co do tego w jakich sytuacjach zwiększyć dawkę). Później systematycznie zmniejszałam dawkę, by w końcu przerwać na jakiś czas kuracje. 
Revalid kupowany w aptekach stacjonarnych jest bardzo drogi (90 kapsułek kosztuje nawet 75 - 80 zł). Przez internet te same kapsułki można kupić za 19 - 25 zł. Szczególnie polecam tę aptekę [klik], niektóre produkty są tam w obłędnie niskich cenach, większość w zachęcających ;) 

Mam nadzieje, że trochę pomogłam tym, którzy walczą z wypadającymi włosami. I tym, którzy szukają dobrych, skutecznych, a i uniwersalnych suplementów.

POZDRAWIAM!


2 komentarze :

  1. Zastanawiam się, w czym tkwi sekret tego Revalidu, słyszałam już tyle pochlebnych opinii na jego temat...

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe propozycje. Revalid mnie zaintrygował, podobnie jak drożdże piwowarskie.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka